1972 do 1974
Filmowy klaps sprzed lat

Po wyjściu z kwiaciarni, obok chojnickiego ratusza – z kwiatami dla Paciorków.

Telewizja Polonia zakończyła niedawno emisję serialu dla młodzieży pt.: „Ucieczka – wycieczka” zrealizowanego w 1972 r. Był to okres udanych produkcji serialowych przeznaczonych dla młodzieży, takich jak: „Podróż za jeden uśmiech” „Wakacje z duchami” i wielu innych.

Nie byłoby w serialowej produkcji nic dziwnego, ale szczególnego smaczku w odniesieniu do naszego regionu, dodaje fakt, że akcja ostatniego odcinka „Ucieczka – wycieczka” rozgrywa się w ... Chojnicach. Główni bohaterowie wraz ze swoją babcią podróżują po kraju. Na Pomorzu trafiają do wiejskiej rodziny Paciorków w celu noclegu. Jednakże pozostają na dłużej, a gościnni gospodarze trafiają do chojnickiego szpitala na wskutek zatrucia się grzybami. Dzieciaki wraz z babcią zajmują się gospodarstwem i inwentarzem początkowo nieudolnie, później znacznie lepiej. Nadchodzi jednak czas rozstania. W związku z tym planują pożegnać gościnnych gospodarzy hospitalizowanych w szpitalu.

Ostatni serialowi odcinek otwiera sekwencja dyskusji chłopców na chojnickim rynku, przed udaniem się do lecznicy. Po zakupie kwiatów wszyscy majestatycznie rowerami objeżdżają rynek i udają się do szpitala w odwiedziny. Wszystko kończy się Prosto do wytyczonego celu. W głębi budynek parafialny, po lewej ratusz. szczęśliwie, a nam nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejne powtórzenie emisji, a szczególności ostatniego odcinka.

Ucieczka - wycieczka – pięcioodcinkowy polski serial telewizyjny dla dzieci z 1972 roku, wyreżyserowany przez Jadwigę Kędzierzawską, do scenariusza napisanego wspólnie z J. Grabowskim na podstawie książki Stanisławy Fleszarowej - Muskat o tym samym tytule. W niedzielnym Teleranku emitowany był od 2 do 30 czerwca 1974 roku. Zdjęcia Czesław Świrta. Muzyka Krzysztofa Knittla z piosenką Ucieczka - wycieczka ze słowami Wojciecha Młynarskiego śpiewana  przez zespół Bemibek. Obsada: Piotr Sot – Grześ, Marcin Piechowski – Paweł, Waldemar Górski – "Słowik", Dorota Kędzierzawska – Dorota, Krystyna Karkowska – babcia, Stanisław Marian Kamiński - Stefan, portier w szpitalu.

Zobacz sekwencję chojnicką

(red)

 

Chojnicki akcent w serialu TV "Ucieczka - wycieczka".

Serial Ucieczka-wycieczka – pięcioodcinkowy polski serial telewizyjny z 1972 r. wyreżyserowany przez Jadwigę Kędzierzawską, do scenariusza napisanego wspólnie z J. Grabowskim na podstawie książki Stanisławy Fleszarowej - Muskat o tym samym tytule. Ostatni serialowy odcinek otwiera dyskusja chłopców na chojnickim rynku.

  Ładowanie filmu: Chojnicki akcent w serialu TV "Ucieczka - wycieczka".